تبلیغات
تعاونی مسکن لاله 110 - توضیحاتی در رابطه با رای دادگاه
 
درباره وبلاگ


امام صادق(ع):
سه خصلت علامت نفاق است:
1- دروغ گویی
2- خلف وعده
3- خیانت در امانت

Email: maskanlaleh@yahoo.com


مدیر وبلاگ : ر. دادخواه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
تعاونی مسکن لاله 110
آگاهی بخشی این وبلاگ به اعضای تعاونی پایان بخش سوء استفاده های مالی عباسی و دیگران خواهد بود
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
سه شنبه 5 آذر 1392 :: نویسنده : ر. دادخواه
با سلام خدمت مالکان محترم

 یکی از مالکین محترم و زحمتکش این مجموعه به نام آقای سید قاسم امین سعادت کاملا به توصیه های وکیل محترم آقای عباس هاشمی عمل نموده است و به همین علت توانسته هر دو رای دادگاه نسبت به دادخواست انفساخ وکالتنامه عباسی و دادخواست الزام به تنظیم سند را بگیرد. شما در پایان این متن میتوانید هر دو رای دادگاه را با کلیک بر روی موضوع دلخواه مشاهده کنید.
فردی که خود را یکی از اعضا معرفی کرده و ظاهرا اندکی با علم حقوق آشنا بوده و این آشنایی اندک نه تنها به او کمک نکرده بلکه باعث تقویت فهم موضوع مورد بحث توسط بقیه مالکین شده است، ایرادی نسبت به رای فسخ وکالت علیه عباسی گرفته است. ایشان ذکر کرده که چون مال غیر منقول است باید دادخواست در مجتمع قضایی واقع در آن منطقه ارائه میشد یعنی مجتمع قضایی مفتح نه در شهر قم. این موضوع وقتی صادق است که موضوع دادخواست مربوط به خود ملک باشد مثلا دادخواست الزام به تنظیم سند که اگر دقت کنید تمام دادخواست های مالکین به مجتمع مفتح ارجاع شده است. حال اگر موضوع دادخواست منقول باشد، خواهان میتواند مورد دادخواست را در محل اقامت خود اقدام کند. اساسا چون دادخواست فسخ وکالتنامه عباسی مورد منقول است خواهان در این دادخواست از شهر قم اقدام کرده است و همین خواهان برای دادخواست الزام به تنظیم سند از طریق مجتمع مفتح اقدام نموده است. همانطور که ملاحظه میکنید یک خواهان با دو موضوع متفاوت که موضوع اول یعنی فسخ وکالت که مورد منقول بوده از محل اقامت خود شهر قم اقدام کرده و همین خواهان با موضوع دوم یعنی الزام به تنظیم سند که مورد غیر منقول بوده از طریق مجتمع مفتح اقدام کرده است. این خواهان از هر دو مجتع رای گرفته و هیچ ایراد شکلی نسبت به این خواهان گرفته نشده است. وبلاگ ما این توضیحات را جهت آگاهی مالکین محترم ارائه داده و این امکان وجود دارد که بعضی ها متوجه یکسری عبارات حقوقی نشوند ما این موضوع را به ساده ترین شکل ممکن بیان کردیم تا موضوع روشن شود، علاقمندان به تحقیق میتوانند این دو رای را به نزد هر وکیلی که خودشان قبول دارند ببرند و صحت یا سقم استدلالهای ما و رای صادره را بررسی کنند. به هر حال  آقای امین سعادت اعلام آمادگی کرده به هر کس مایل باشد برای انجام مراحل دادخواست و رسیدن به رای مطلوب کمک کند و تجارب خود را در اختیار شما مالکین محترم قرار دهد.

برای دیدن متن رای ابطال وکالتنامه عباسی که موضوعی منقول است( اینجا را کلیک کنید )


برای دیدن متن رای الزام به تنظیم سند که موضوعی غیر منقول است( اینجا را کلیک کنید )


سه شنبه 15 مهر 1393 12:44 ق.ظ
بحمدلله با کمک خداوند همت و پیگیری و کار دسته جمعی نتیجه داد و ما سند را از اداره ثبت به نام خانم خودم گرفتیم دوستان گرامی اقای سعادت ، دهقان و .... واقعا ممنون ، لطفا بفرمایید برای ادامه فعالیتها کی جلسه خواهیم داشت
سه شنبه 15 مهر 1393 12:39 ق.ظ
ما الحمدلله با کمک خداوند متعال و راهنمایی اقایان دهقان، میرزایی و سعادت موفق به اخذ سند از دادگاه و اداره ثبت گردیدیم برادران اجرکم عنداله
سه شنبه 15 بهمن 1392 05:14 ب.ظ
با سلام در صورتیکه موضوع پرداخت نیم عشر به عنوان مطالبه خسارات دادرسی محسوب میشود ایا میتوان در روز مراجعه به دادگاه خواهان جهت صدور اجراییه متعهد شود که این خسارات را نمی خواهد ومتعاقب ان دادگاه از خوانده مطالبه نکند ؟
ر. دادخواه
با سلام
نیم عشر ربطی به خواهان ندارد و مطالبه دولتی از خوانده است.
دوشنبه 2 دی 1392 09:41 ب.ظ
باسلام سئوال این است: تازه در صورت موفقیت در فسخ وکالت وانتقال سند بنام شخص یک سهم از577/5 سهم مشاع از زمین مزروعی به چه درد میخورد بهتر این است که با عباسی ملعون وعوامل شهرداری مفت خور باهم تشریک مساعی کنیم و با افزایش در صد کاربری پروانه ساخت را بگیریم و کاررا تمام کنیم
پنجشنبه 7 آذر 1392 09:44 ب.ظ
سلام
ممنون از زحمات شما
ما هم اقدام کردیم.انشاالله به نتیجه برسد .اگر دوستان این قضیه را جدی بگیرند ، سرعت کار خیلی بالا میرود و زودتر هم به مقصد میرسیم.خواهشم این است که اینقدر منتظر همدیگر ویا یک اتفاق و معجزه نباشیم.تا خودمان همت نکنیم هبچ تغییری رخ نمی دهد.
و من ا... توفیق
ر. دادخواه
با سلام و تشکر فراوان
مالک گرامی با توجه به پیگیریهای دوست عزیز آقای امین سعادت، مسیر تنظیم دادخواست و استعلام از اداره ثبت، هموار شده است به شرطی که شما و دیگر مالکین با ایشان در تماس باشید و مسیرهای تسهیل شده را از ایشان بپرسید. در ضمن در نظر است جلسه آموزشی برای کسانی که هنوز دادخواست ها را اقدام ننموده اند برگزار شود که زمان و مکان آن به اطلاع عموم خواهد رسید.
چهارشنبه 6 آذر 1392 01:58 ب.ظ
بسمه تعالی
با سلام در هر دو صورت اعم از منقول و غیر منقول به استناد ماده یازده قانون آیین دادرسی مدنی دادگاه محترم شعبه پنجم قم بایستی دادخواست مورد بحث را رد صلاحیت می داد.
ر. دادخواه
با سلام
لطفا به همراه آقای عباسی تشریف ببرید قم و به قاضی پرونده بفرمایید شما باید در مورد دادخواست رد صلاحیت میدادید. آن وقت او به شما رأی وحدت رویه مربوطه را نشان خواهد داد. در ضمن حکایت شما ما را به یاد داستان کدو و کنیزک مولوی می اندازد. شما ماده یازده قانون آیین دادرسی مدنی را می بینید ولی رای وحدت رویه آن را نمی بینید.

الف - رأی وحدت رویه شماره 31 مورخ 1363/9/5 هیات عمومی دیوان عالی کشور
نظر به اینكه صلاحیت دادگاه محل وقوع مال غیرمنقول موضوع ماده 12 قانون آیین دادرسی مد نی ( در دعاوی راجعه به اموال غیرمنقول اعم از دعوی مالكیت و سایر حقوق راجعه به آ ن ) حتی در صورت مقیم نبودن مدعی و مدعی علیه در حوزه محل وقوع مال غیرمنقول استثنائی بر اصل صلاحیت دادگاه محل اقامت خوانده موضوع ماده 11 قانون فو ق الاشعار میباشد و با عنایت به اینكه با تعاریفی كه از اموال غیر منقول و اموال منقوله در مواد 12 الی 22 قانون مدنی به عمل آمده از ماده 20 آن چنین استنباط میشود كه قانونگذار بین دعوی مطالبه وجوه مربوط به غیرمنقول ناشی از عقود قراردادها و دعوی مطالبه وجوه مربوط به غیرمنقول و نیز اجرت المثل آن در غیر مورد عقود و قراردادها قائل به تفصیل شده و دعاوی قسم اول را منطوقا از حیث صلاحیت محاكم در حكم منقول و دعاوی قسم دوم را مفهوما از دعاوی راجعه به غیرمنقول دانسته است كه نتیجتا دعاوی اخیرالذکر تحت شمول حکم ماده 12 قانون آیین دادرسی مدنی قرار میگیرد بنا به مراتب در اختلاف نظر حاصله بین شعب 3 و 21 دیوان عالی كشور از یك طرف و 13 و 22 دیوانعالی كشور از طرف دیگر احكام صادره از شعب 13 و 22 که در مسیر استنباط مذکور قرار دارد مورد تایید میباشد.
وبلاگ ما به علاقه مندان پیشنهاد می دهد فایل قانون آیین دادرسی مدنی را از طریق جستجو در گوگل پیدا کنید و ماده یازده قانون آیین دادرسی مدنی و رای وحدت رویه هیات عمومی دیوان عالی کشور را مطالعه کنید. اگر این مفاهیم حقوقی را متوجه شدید، چه خوب و اگر متوجه نشدید این ماده قانونی و رای وحدت رویه را به هر وکیل و یا قاضی دلخواه خود نشان دهید تا مفهوم آن را به شما بگوید. با تشکر فراوان از تمام عزیزان حق طلب و حق جو
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.